Wycieczka do łódzkiego ZOO
          27  kwietnia  2016 r.   uczniowie  klasy  I  b  i  I  c  wraz  z  opiekunami  pojechali na wycieczkę autokarową do łódzkiego ZOO. Po dotarciu na miejsce dzieci zostały przywitane przez przewodnika, który oprowadził je po ogrodzie zoologicznym zapoznając z różnymi gatunkami zwierząt. W trakcie zwiedzania uczniowie, dzięki ciekawym i zabawnym opowieściom pana przewodnika połączonym z recytacją wierszy Jana Brzechwy, dowiedzieli się wielu ciekawych faktów na temat mieszkańców ZOO. Niezapomnianych wrażeń dostarczyła im możliwość pogłaskania węża, ten punk wycieczki okazał się dla nich najbardziej emocjonujący i jeszcze w drodze powrotnej opowiadali o swoich odczuciach z tym związanych.
          Spacer po ogrodzie był dla dzieci ciekawym doświadczeniem, ponieważ mogły bezpośrednio obcować z przyrodą, odkrywać jej piękno, kształtować pozytywne nastawienia do natury i świata zwierząt.

Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Łodzi była sfinansowana przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie, za którą bardzo dziękujemy.