Mali poszukiwacze wielkich przygód w Górkach Wielkich
          W dniach 9-13 maja 2016 r. uczniowie klas drugich gościli w przepięknej beskidzkiej miejscowości Górki Wielkie. Realizowali tam wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, wycieczkami i zabawami program Zielonej Szkoły. Drugoklasiści mieli okazję poznać nie tylko malowniczo położoną miejscowość. Zwiedzili   niekonwencjonalny   ogród   zoologiczny    Park    Leśnych    Niespodzianek w Ustroniu, w którym podziwiali swobodnie przemieszczające  się  muflony  i  daniele. W zagrodach obserwowali: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki. Największymi atrakcjami parku okazały się sokolarnia i sowiarnia, gdzie wykwalifikowani sokolnicy zaprezentowali  ptaki  drapieżne  i  sowy  podczas  ich  lotów.   W  Chlebowej  Chacie  w Górkach Małych najmłodsi turyści zaznajomili się z życiem dawnej polskiej wsi. Dzieci zobaczyły niezbędne wyposażenie domu, poznały drogę  chleba  „od  ziarenka do bochenka”, proces wyrobu masła, ciekawostki z życia pszczół. Degustacja własnoręcznie zrobionych podpłomyków posmarowanych masłem, smalcem czy miodem stała się bardzo smakowitym podwieczorkiem. W Dream Parku w Ochabach Wielkich, parku rozrywki i edukacji dzieci zobaczyły Park Miniatur z najciekawszymi budowlami z całego świata.  W Parku Dinozaurów usłyszały dźwięki wydawane przez dinozaury. Inne atrakcje parku takie jak  Oceanarium Prehistoryczne, „dom do góry nogami”, park linowy, wystawa krokodyli, Kino 2d, Kino 6d, wesołe zabawy na terenie placu zabaw  dostarczyły  uczestnikom  Zielonej  Szkoły  nowych  wrażeń,  doświadczeń i pozytywnych przeżyć. W czasie pobytu w beskidzkiej miejscowości nie zabrakło takich atrakcji jak: zabaw z animatorami, ognisk, dyskotek, wieczorów bajkowego i słodkiego oraz kąpieli w skoczowskim basenie. Dodatkowym walorem pięciodniowej wycieczki była smakowita  kuchnia.   Z  Zielonej  Szkoły  w  Górkach  Wielkich  uczniowie  zabrali ze sobą nowe przyjaźnie, wspaniałe wspomnienia, zakupione pamiątki i bogate zbiory zdjęć.