Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej, Żołnierskiej
i Harcerskiej
          2 listopada Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wygiełzowie po raz siódmy z rzędu była gospodarzem Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej, Żołnierskiej i Harcerskiej. Celem organizowanego konkursu było rozwijanie poczucia przynależności do narodu, krzewienie patriotyzmu wśród młodych ludzi, propagowanie piosenki patriotycznej, żołnierskiej i harcerskiej wśród dzieci i młodzieży, przypominanie historii Polski poprzez treści zawarte w piosenkach, kształtowanie kultury słowa oraz rozwijanie zdolności i umiejętności muzycznych uczniów.
          Uczniowie naszej szkoły również walczyli w tym konkursie o laury zwycięstwa.
II miejsce w kategorii soliści klas I - III pieśnią „Wojenko, wojenko" wyśpiewała Weronika Sztanka z kl. II c. W kategorii soliści z klas IV - VI uczennica z klasy IV b, Emilia Błoch, utworem „Warszawo ma” zajęła II miejsce, a Aleksandra Drozdowska z kl. IV a („Rota”) uplasowała się na III miejscu. W kategorii zespołów wokalnych zaprezentowały się uczennice z kl. IV a: Aleksandra Drozdowska, Weronika Karolczyk, Magda Marciniak i Aleksandra Stężała. Wraz z innymi zespołami wokalnymi dziewczęta zajęły I miejsce.
          Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!