„Witaj wiosno”
          16 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie odbyło się podsumowanie projektu „Witaj wiosno” realizowanego w ramach Programu przyrodniczo - ekologicznego „Świat wokół nas”. W ramach przedsięwzięcia został przeprowadzony Gminny konkurs plastyczny  „Skarby przyrody w województwie łódzkim”.  Tego dnia odbył się także Gminny konkurs wiedzy ekologiczno - przyrodniczej „Poznajemy skarby przyrody w województwie łódzkim”. Uczestniczyli w nim uczniowie ze szkół podstawowych gminy Zelów. W szkole został zorganizowany happening, podczas którego dzieci pożegnały „zimę” i przywitały „wiosnę”  oraz obejrzały przedstawienie pt. „Biały Wilk i Owieczka” przygotowane przez uczniów klasy II c.
          Podczas podsumowania projektu wręczono nagrody zwycięzcom
konkursów plastycznego i wiedzowego.
         Nagrody  dla uczestników  konkursów  zostały  zakupione  ze  środków  WFOŚ  i  GW w Łodzi oraz Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.