„Wycieczka do Warszawy”
          27 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy III a i III b wraz z opiekunami i przewodnikiem wyjechali na całodniową wycieczkę autokarową do Warszawy.
          Po dotarciu do stolicy pierwszym punktem programu, był wjazd na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd dzieci mogły podziwiać piękną panoramę miasta. Następnie udaliśmy się do Muzeum Wojska Polskiego, w którym oglądaliśmy wystawę samolotów, czołgów, wozów bojowych.
          Kolejnym punktem zwiedzania był spacer po Parku Łazienkowskim. Zobaczyliśmy tam m.in. pomnik Fryderyka Chopina oraz pomnik Henryka Sienkiewicza. Jednak największe wrażenie na uczniach wywarł widok Pałacu na Wodzie oraz pawi przechadzających się dostojnie w pobliżu.
          Wędrówkę po mieście rozpoczęliśmy od placu Zamkowego i obejrzenia Zamku Królewskiego. Następnie udaliśmy się na Rynek Starego Miasta, gdzie podziwialiśmy XV-wieczne kamienice oraz pomnik Syrenki. Spragnieni kolejnych wrażeń, poruszając się     wąskimi     uliczkami,     dotarliśmy    do    średniowiecznych    murów   obronnych i najciekawszego ich fragmentu - Barbakanu oraz Pomnika Małego Powstańca.
          Ostatnim punktem programu było obejrzenie Stadionu Narodowego, niezwykle ważnego dla uczestników wycieczki obiektu, gdyż wśród uczniów było wielu kibiców piłki nożnej. Widok z trybun, sala konferencyjna, szatnie piłkarzy wywarły ogromne wrażenie na uczniach.
          Około godziny 18.00 wyjechaliśmy ze stolicy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, szczęśliwie dotarliśmy do Zelowa.