Biały Wilk i Pasterka
          Dnia 17 marca 2016 r. w bełchatowskiej „dwunastce” odbył się  I Powiatowy Festiwal Teatrzyków Szkolnych klas I - III. W przeglądzie udział wzięli  uczniowie z klasy II c. Nasi  najmłodsi   aktorzy   za   świetną   prezentację   baśni   hiszpańskiej   pt.  „Biały  Wilk i Pasterka”  zdobyli wyróżnienie. Dzieci przygotowujące  spektakl  zasługują  na  uznanie za twórczą  aktywność  i  pragnienie  rozwijania  swoich  zainteresowań.  Przekonali  się, że „Teatr to wszystko. W nim można odnaleźć myśl, słowo, taniec,  obraz  i  człowieka... To czas, kiedy będąc na jednej sali, stajemy się jednością, odczuwając i doznając jednocześnie piękna”.
          Udział  w  festiwalu  dał  również  możliwość   skonfrontowania   własnych   dokonań z osiągnięciami pozostałych uczestników przeglądu.