Teatralne ABC
          Teatr to takie miejsce, w którym mocniej bije serce. Ale żeby je usłyszeć, trzeba się znaleźć na widowni. I oto siedzisz tam przejęty, a za chwilę słyszysz gong. To początek przedstawienia!

14 kwietnia 2016 roku uczniowie klas piątych naszej szkoły oglądali ciekawe przedstawienie pod tytułem „Teatralne ABC”. Spektakl, przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia, został zaprezentowany w bełchatowskiej sali widowiskowej „Giganty Mocy”.
          Już na początku przedstawienia na widzów czekała niespodzianka- na widowni pojawił się młody urwis, który nie potrafił zachować się w teatrze: przeszkadzał aktorom, krzyczał, świecił laserem! Straszny skandal! Z jakiej on jest szkoły?- szeptano na widowni. Wkrótce  chuligan  wtargnął  na  scenę  i  znalazł  się  w  szklanej  pułapce, z której nie mógł się wydostać. Dopiero wtedy okazało się, że to nie widz, a aktor. Nabrali się prawie wszyscy. Przymusowy pobyt bohatera na scenie przynosi jego odmianę. Niesforny chłopiec (i przy okazji widzowie) poznaje historię teatru. Zauroczony różnorodnością i wyjątkowością miejsca zaczyna doceniać ciężką pracę ludzi teatru. Wreszcie nabiera pokory i sam postanawia zastąpić aktora grającego Kaja. Gdy przygotowuje się do roli, jest już innym człowiekiem. Czas spędzony na scenie nie był dla niego czasem straconym. I co najważniejsze, widzowie mieli podobne odczucia. Jeszcze następnego dnia można było usłyszeć, jak powtarzali ciąg głosek doskonalących dykcję.  Nauka nie poszła w las!