BEZ GWIAZD NAD GŁOWĄ
II miejsce dla naszego teatrzyku!
          W dniu 22 października 2015 roku odbył się w Bełchatowie Festiwal Ekologicznej Twórczości Dzieci. Szkołę Podstawową nr 4 w Zelowie reprezentowała grupa teatralna „Dzieci Pana Brzechwy”, która podczas festiwalu pokazała przedstawienie „Światło w ciemności” oraz Weronika Sztanka z klasy II c, która zaśpiewała piosenkę „Ekostrażnicy”. Przedstawienie „Światło w ciemności”, nawiązujące do Międzynarodowego Roku Światła, to swoisty bój jasności z ciemnością prezentowany w warstwie słownej i warstwie ruchowo- muzycznej. Spektakl poruszał problem zanieczyszczenia sztucznym światłem w aspekcie ekologicznym, estetycznym, a nawet astronomicznym. Motywem przewodnim przedstawienia była myśl z wiersza Juliana Tuwima: „Jak łatwo obezdomnieć/ I zostać bez gwiazd nad głową!” Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że konkursowe jury doceniło nasze dzieło, przyznając nam zaszczytne drugie miejsce.