„Świerszczykowe wierszyki
po raz czwarty”
          12 maja 2016 r. w Domu Kultury w Zelowie odbyły się gminne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Świerszczykowe wierszyki”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I - IV ze wszystkich szkół i przedszkoli z terenu gminy Zelów. Celem   konkursu    było  m. in.  zainteresowanie  najmłodszych  tematyką  przyrodniczą i ekologiczną, dbałość o kulturę słowa, doskonalenie warsztatu artystycznego oraz uwrażliwienie na piękno polskiej mowy.
          Naszą szkołę reprezentowali Kacper  Gołąb  z  kl.  II  c,  Julia  Majewska  z  kl.  I  a i Aleksandra Stężała z kl. IV a. Młodzi recytatorzy znakomicie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory.
          Nagrody wszystkim uczestnikom zmagań konkursowych wręczyła pani Burmistrz Urszula Świerczyńska oraz pani Burmistrz Agnieszka Mysłowska.