Otwarcie świetlicy
          W dniu 20 października 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. Henryka Sienkiewicza w Zelowie oprócz ślubowania Pierwszoklasistów miała miejsce także druga uroczystość. Nieco mniejsza i skromniejsza, a było to otwarcie i oddanie do użytkowania przez Stowarzyszenie Edukacyjne w Zelowie małej sali świetlicy. Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali, w asyście uczniów i nauczycieli, Burmistrz Zelowa Pani Urszula Świerczyńska, Dyrektor Szkoły i jednocześnie Wiceprezes Stowarzyszenia Pan Jan Karol Kozłowski oraz autor projektu i Prezes Zarządu Stowarzyszenia Pan Dominik Szajbler.
          Sala ta została wyremontowana i częściowo wyposażona staraniem Stowarzyszenia w ramach dofinansowania pozyskanego z konkursu grantowego "Grant na lepszy start" prowadzonego przez Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS z Łodzi. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane 25 czerwca 2014 r.   a  powstało,   jako  wspólna  inicjatywa  rodziców,   nauczycieli,   absolwentów i sympatyków „Czwórki”. Wyposażenie nowo otwartej sali jest pierwszym projektem, na który środki zostały pozyskane z zewnątrz. Świetlica ma pełnić rolę dodatkową,  jako centrum administracyjno-biurowe dla Stowarzyszenia. Przede wszystkim jednak  jest przystosowana   do   pracy   i   zajęć   świetlicowych   dla   uczniów.   Wartość   remontu i zakupionego wyposażenia wraz  z laptopem  i  drukarką  wyniosła  około  5500,00  zł, z czego 5000,00 zł pochodziło z dofinansowania. Prezes Pan Dominik Szajbler stwierdził, że to dofinansowanie, choć na miarę potrzeb skromne, jest pierwszą jaskółką w obszarze pozyskania środków zewnętrznych na cele statutowe przez Stowarzyszenie i wyraził nadzieję, że następne konkursy, w których z pewnością będą uczestniczyć, przyniosą  znacznie większe sumy.  Warto zauważyć, że większość pozyskanych pieniędzy została wydatkowana u lokalnych  przedsiębiorców i takie postępowanie, jak zapewniają członkowie Stowarzyszenie będzie niepisaną zasadą.