Wizyta w gabinecie stomatologicznym
         W naszej szkole systematycznie promujemy zachowania prozdrowotne. Uczniowie wiedzą, jak należy prawidłowo myć zęby oraz znają zasady właściwego odżywiania się. W ramach działań profilaktycznych i programu „Świat wokół nas” uczniowie klasy I a 7.05.2016 r. odwiedzili gabinet stomatologiczny w NZOZ STOMA.A.K. Pani doktor Paulina Krupińska - Motylska powitała dzieci bardzo serdecznie i zachęciła do zwiedzenia gabinetu stomatologicznego. Opowiedziała o swojej pracy, zapoznała uczniów   z   wyposażeniem    gabinetu    stomatologicznego,   sprzętem,   urządzeniami i narzędziami dentystycznymi. Wyjaśniła, jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego. Pani doktor porozmawiała z uczniami o higienie jamy ustnej, zdrowym odżywaniu i prawidłowym szczotkowaniu zębów. Dzieci były bardzo zainteresowane wyposażeniem gabinetu, zadawały mnóstwo pytań, na które  otrzymywały  wyczerpujące odpowiedzi. Kolejną atrakcją była  możliwość siedzenia na fotelu  dentystycznym, który okazał się  wcale nie taki straszny, a "przejażdżka" w górę i w dół sprawiła wszystkim wiele radości. Pani doktor zachęcała do kontrolowania ząbków. Miłe przyjęcie w gabinecie stomatologicznym i panująca wesoła atmosfera sprzyjały nabieraniu ufności uczniów do dentysty. Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane kolorowankami. Wzbogacone o nowe doświadczenia, pełne wrażeń  wróciły do szkoły.