Ta, co nie zginęła
          Pod takim właśnie hasłem odbył się w naszej szkole 10.11.2015 r. uroczysty apel poświecony 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas szóstych zaprezentowali swoim młodszym kolegom wydarzenia związane z I wojną światową i postacią Józefa Piłsudskiego. Całość dopełniły pieśni patriotyczne świetnie zaprezentowane    przez    chór.    Uroczystości     towarzyszyła    podniosła   atmosfera i patriotyczny nastrój, a apel skierowany do widzów: „Pamiętajcie wszyscy, że miłość do ojczyzny to nie slogan, to dar, który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom. To obowiązek!” na długo pozostanie w sercach.

Apel okazji Święta Niepodległości  stał  się  także  okazją  do  wręczenia  nagród i wyróżnień w szkolnych konkursach zorganizowanych z okazji Święta Szkoły.