„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię
do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start
w nowy dzień!”
„Śniadanie Daje Moc”

Już od pięciu lat, 8 listopada obchodzony jest w szkołach w całej Polsce - Dzień „Śniadanie Daje Moc”. W bieżącym roku szkolnym 2015/2016 śniadaniowe święto obchodzone było w piątek - 6 listopada, z uwagi na to, iż 8 listopada wypadał w dzień wolny od pracy (niedziela). Do realizacji zadania w naszej szkole przystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas I-III, nauczyciele i rodzice. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowaniu śniadania, zgodnie pracowały w zespołach (często wspomaganych przez niesamowicie aktywnych  rodziców)  i szybko zasiadły do wspólnego zdrowego posiłku. Jak  świetna była to zabawa, dzięki której najmłodsi nauczyli się, jak ważne jest spożycie zdrowego śniadania, niech świadczą zamieszczone zdjęcia.