Wizyta
w Komisariacie Policji
         3.06.2016 r. uczniowie klas I c i I d odwiedzili  Komisariat Policji w Zelowie. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów. Wizyta rozpoczęła się na dyżurce, gdzie przywitał nas pan Zbigniew Kaliski, który był naszym przewodnikiem. Zaprosił dzieci do obejrzenia dyżurki, gdzie opowiedział o pracy policji, zaprezentował, w jaki sposób kontaktuje się z funkcjonariuszami pracującymi w terenie. Następnie pierwszaki obejrzały   areszt   oraz   świetlicę,   gdzie  policjanci  odbywają  szkolenia  i  odprawy. W sekretariacie  pani,   która  tam  pracuje,  opowiedziała  uczniom  o  swojej  pracy. Pan Komendant również zaprosił nas do swojego gabinetu.
          W czasie spotkania pan policjant przypomniał nam  numer alarmowy na policję 997 i 112.  Następnie dzieci przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjne radiowozy, zerknąć, co też znajduje się w ich środku. Policjant udzielił również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i  przypomniał  pierwszakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych. Spotkanie z policjantami wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości.