X  EDYCJA POLICYJNEJ AKADEMII BEZPIECZEŃSTWA
          Zwycięstwo w tegorocznych eliminacjach powiatowych oraz zaszczyt reprezentowania powiatu bełchatowskiego w finale wojewódzkim wywalczyli uczniowie naszej szkoły: Sylwia Morek i Szymon Gwizdała.
          W dniu 13 października 2015 roku w bełchatowskiej Hali Widowiskowo - Sportowej odbyły się przygotowane przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie powiatowe eliminacje Turnieju Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. W szranki stanęło siedemnaście dwuosobowych drużyn złożonych z uczniów obojga płci z drugich klas szkół podstawowych.
          Zespoły w części teoretycznej zmagały się z piętnastoma pytaniami testowymi, natomiast w części sprawnościowej pokonywały tor przeszkód na czas. Honorowym patronem imprezy był Starosta Bełchatowski Waldemar Wyczachowski.
          W przerwie zmagań konkursowych uczestnicy rywalizacji oraz licznie przybyli kibice poznawali zasady udzielania pomocy przedmedycznej, zademonstrowane przez ratowniczki medyczne ze Sztabu Ratownictwa w Bełchatowie.