Nauka pełna pozytywnej energii
          Uczniowie naszej szkoły, którzy najaktywniej brali udział w realizacji programu edukacyjnego Grupy Energa i wykazali się kreatywnością podczas realizacji zadań w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym „Planeta Energii”, odwiedzili 5 maja 2016 r. Mobilne Centrum Nauki w Czerwionce - Leszczyny. Na miejscu czekało na uczestników wycieczki wiele atrakcji m.in. kosmiczny Energobus - mobilne laboratorium, fascynujące eksperymenty i doświadczenia prowadzone przez planetowych ekspertów oraz liczne quizy i zabawy. Zobaczyli „Świat wtyczek elektrycznych”, gdzie poznali wtyczki z całego świata i przeszli labirynt elektryczny. Uczniowie widzieli mnóstwo niecodziennych eksponatów takich jak: kula plazmowa (pokazuje widowiskowe efekty wywoływane przez wysokie napięcie), induktor Ruhmkorffa (generuje miniaturowe „pioruny”) czy maszynę elektrostatyczną (elektryzują się od niej włosy). Z zaciekawieniem poznawali zjawisko przyciągania i odpychania się ładunków elektrycznych. Chętnie testowali makiety przedstawiające działanie różnych typów elektrowni: słonecznej, wodnej i wiatrowej. Na własne oczy przekonali się, że energię elektryczną można również wytworzyć, dzięki sile ludzkich mięśni. Rowerki treningowe z podpiętymi małymi samochodzikami, które wprawiali w ruch pedałując, cieszyły się chyba największą popularnością. Wszystkim podobał się też film 3D o Energoludkach - sympatycznych mieszkańcach „Planety Energii”, dzięki którym dowiedzieli się, dlaczego i jak należy oszczędzać energię elektryczną i dbać o naszą planetę. Podczas przeprowadzania eksperymentów z twarzy dzieci nie schodził uśmiech.
          Honorowy patronat nad VI edycją „Planety Energii” sprawował Minister Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.