Oj, to było świętowanie!
          We wtorek  20 października 2015 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka. Dziś zostali oni oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Uroczystość uświetnili  swoją obecnością zaproszeni goście: Pani  Urszula Świerczyńska- burmistrz Zelowa, Pani  Małgorzata Gajda- kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Urzędu Miejskiego w  Zelowie,  rodzice,  nauczyciele i delegacje uczniów klas starszych. Po ceremonii oficjalnej uczniowie klas pierwszych  przedstawili program artystyczny. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze, udowadniając zebranym, że w czasie dotychczasowego pobytu w szkole wiele już się nauczyły i są pełne zapału do zdobywania wiedzy. Rodzice z dumą i wzruszeniem przyglądali się występom swoich pociech. Po uroczystym  ślubowaniu uczniów na sztandar szkoły, dyrektor Pan Jan Karol Kozłowski pasował pierwszoklasistów  tradycyjnym ołówkiem na uczniów naszej szkoły. Następnie zostali oni obdarowani upominkami od przybyłych gości  i  starszych  kolegów.  Po  wyprowadzeniu  sztandaru i pożegnaniu gości uczniowie udali się na  słodki poczęstunek  przygotowany przez rodziców. Oj, to było świętowanie!
          Jesteśmy  przekonani,   że  ten   piękny   jesienny  dzień   na   długo   pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom  życzymy, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów i koleżanek.