„Ortograficzna podróż do Krainy Pani Zimy”
               Tegoroczne spotkanie z ortografią , które miało miejsce 10 lutego, przebiegało pod hasłem „Ortograficzna podróż do Krainy Pani Zimy”. Uczestnicy „podróży” poza zdobywaniem umiejętności samodzielnego i świadomego posługiwania się ojczystym językiem, kształtowali właściwe nawyki dbania o zdrowie i własne bezpieczeństwo. Uczniowie układali teksty dyktand, krótkie wypowiedzi do podanych ilustracji, rozwiązywali zagadki ortograficzne, tworzyli  krzyżówki, pisali ciekawe opowiadania z wykorzystaniem słownictwa omawianego na zajęciach.  Tematyka przedsięwzięcia „Z górki na pazurki”, „Nasza zima zła”,  „Na śniegu”,  „Na lodzie  „Kto nie lubi zimy?”, „U Królowej Śniegu”, „Szkolne igrzyska” z pewnością doskonaliła umiejętność pracy ze słowniczkiem ortograficznym i wyrabiała prawidłowe nawyki w pisaniu. Ortograficzna podróż do Krainy Pani Zimy wymagała  od wszystkich uczniów szczególnego wysiłku i aktywnej postawy, skutecznie wyrabiała świadomy stosunek do problemów ortograficznych.