MIKROKOSMOS -  jedyne miejsce, gdzie można przytulić pszczołę…
          Uczniowie klas I a, II a i II c odwiedzili MIKROKOSMOS - tematyczny Park Edukacyjno - Rozrywkowy w Ujeździe. To czarodziejskie miejsce, gdzie pośród niezwykłych roślin uczniowie zobaczyli niesamowite stwory, wyglądem przypominające przybyszów z kosmosu… Jednak nie były to „zielone ludki”, a stworzenia spod naszych stóp, czyli owady oraz mikroorganizmy. Gigantyczne owady, dwukrotnie wyższe niż dorosły człowiek, takie jak modliszka, ważka, mucha czy też biedronka, pod którą można się schować, wywołały niesamowite wrażenie na uczestnikach wycieczki. Dzieci zwiedziły też ekspozycję wirusów i bakterii, które mogły zobaczyć dzięki   wielomilionowemu powiększeniu. Dodatkową atrakcją był plac zabaw, zjeżdżalnia oraz woliery z ptakami  takimi jak bażanty, papugi i czarne łabędzie. Po zjedzeniu smacznego obiadu wszyscy pełni wrażeń wrócili do szkoły. Dzięki tej niesamowitej lekcji dzieci miały szansę zobaczenia gołym okiem to, co na co dzień jest niewidoczne i dowiedziały się, jak istotną rolę w życiu człowieka odgrywają owady.
          Wycieczka została zrealizowana w ramach programu ekologiczno-przyrodniczego „Świat wokół nas” realizowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Łodzi.