„Kolorowa Lokomotywa”
          Grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w projekcie ekologiczno - artystycznym p.n. „Kolorowa lokomotywa na zielonym szlaku” zorganizowanym przez Łódzki Dom Kultury i Dom Kultury w Zelowie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Projekt, oprócz pokazania najmłodszym piękna województwa łódzkiego, miał również na celu edukowanie i kultywowanie tradycji ludowej Polski, gdzie w działaniach artystycznych przyroda jest podstawowym źródłem inspiracji artystycznej i materiałem wyjściowym do pracy twórczej.
           8 września 2015 r. dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych w Dom Kultury w Zelowie. Zostały zapoznane z plecionkarstwem, papieroplastyką i rzeźbą. Zajęcia prowadzili twórcy ludowi.
          11 września 2015 r. uczniowie zobaczyli Bolimowski Park Krajobrazowy, a w nim ciekawe miejsca przyrodnicze. Następnie uczestniczyli w warsztatach malarskich, ceramicznych i fotograficznych. Warsztaty prowadzili plastycy z Łódzkiego Domu Kultury i członkowie Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Łódzkiego.
          14 września 2014 r. dzieci brały udział w grach terenowych w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich oraz odwiedziły Ogród Zoologiczny w Łodzi. Podczas zajęć nasi wychowankowie przeistoczyli się w poszukiwaczy skarbów przyrody.
           Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć, dzięki nim aktywnie i atrakcyjnie rozpoczęły nowy rok szkolny.