Gminny Konkurs Drużynowy
„Matematyczne Zabawy”
          8 kwietnia 2016 r. odbył się w naszej szkole XI Gminny Konkurs Drużynowy „Matematyczne Zabawy”. Wzięły w nim udział trzyosobowe drużyny z pięciu szkół z terenu gminy Zelów:

1. Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich
2. Szkoły Podstawowej w Kociszewie
3. Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie
4. Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie
5. Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie

Organizatorem konkursu była nasza szkoła, a koordynatorem pani Barbara Klewin. Uczniowie mieli do rozwiązania 8 zadań: rebusy, krzyżówka liczbowa, brakująca liczba, zadania zamknięte, szyfr, zadania otwarte, niekompletne dzielenie i wybierz pytanie.
          Konkurs otworzył dyrektor szkoły pan Jan Kozłowski. Przywitał serdecznie wszystkich uczniów i ich opiekunów. Stwierdził że skoro matematyka jest uważana za „królową nauk”, to zapewne reprezentanci szkół są solidnie przygotowani i dadzą radę postawionym przed nimi wyzwaniom. Życzył wszystkim uczniom powodzenia i zdobycia jak najwyższych wyników.
          Faktycznie,   uczniowie   reprezentowali   bardzo  wysoki  poziom  przygotowania, o czym świadczy fakt, że różnica punktów między 3 pierwszymi miejscami wynosiła zaledwie  1  punkt.    I   tak   I   miejsce   zajęła   drużyna  ze  Szkoły  Podstawowej w Bujnach Szlacheckich zdobywając 43,5 pkt., II miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie - 42,5 pkt., a III miejsce zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wygiełzowie - 41,5 pkt. Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kociszewie zajęła IV miejsce (38,5 pkt.), a uczniowie naszej szkoły - V miejsce (35,5 pkt.).
          Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Nowacka, Natalia Sokołowska i Julia Strzelczyk.
          Po zakończeniu   zmagań  konkursowych  pan  dyrektor  podziękował  uczestnikom i ich opiekunom za udział w konkursie oraz wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe. Pogratulował wszystkim uczniom za wspaniałą rywalizację, a opiekunom za ich przygotowanie. Wyraził również nadzieję na ponowne spotkanie w przyszłym roku.

Konkurs odbył się w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy za rok!