Wycieczka do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole
         7 czerwca  2016 r.   uczniowie  kl.  I c  i  I d  udali  się  na  wycieczkę  edukacyjną do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole. Osada Leśna w Kole to niesamowite miejsce, gdzie można spotkać się oko w oko z dzikimi zwierzętami. Wędrówkę pierwszoklasiści odbyli pod przewodnictwem opiekuna osady i wielkiego miłośnika przyrody pana Pawła Kowalskiego. Dzieci obejrzały  zagrody, w których znajdują się dzikie zwierzęta oraz ptaki: m.in. sarny, daniele, dziki, różne gatunki owiec, lisy, konie,  a  także  bociany i paw.  Pan leśniczy  bardzo  ciekawie  o  nich  opowiadał.  Następnie  nadszedł  czas na ognisko, posiłek i zabawę. Ponieważ dopisywała przepiękna pogoda, dzieci miło spędziły czas na  świeżym powietrzu. Później pierwszaki mogły indywidualnie zadawać pytania panu leśniczemu, a pytań było co niemiara. Z wielkim żalem opuszczaliśmy gościnną osadę w Kole. Wyjechaliśmy jednak z bagażem wiedzy,  miłych  doświadczeń i refleksją nad tym, jak ważna jest ochrona przyrody.