5- i 6-latki z pucharem
za zajęcie I miejsca
          22 kwietnia   dzieci  z  oddziałów  przedszkolnych  naszej   szkoły   wzięły   udział w XIV Gminnym Turnieju Wiedzy Ekologicznej pod hasłem: „Żyj z przyrodą w zgodzie - w ogrodzie”  zorganizowanym   przez  Przedszkole  Samorządowe nr 4 im. J. Brzechwy w Zelowie. Do rywalizacji  stanęły dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, zgrupowane w trzyosobowe drużyny. Celem konkursu było kształtowanie świadomości ekologicznej, właściwych postaw wobec środowiska naturalnego, umiejętności współdziałania w grupie i odpowiedzialności za jej efekty. Turniej przebiegał w V rundach. Dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczącą przyrody polskiej, potrzeby ochrony jej  przed negatywnym wpływem działalności człowieka. Nazywały warzywa, zioła, zwierzęta żyjące w ogrodzie oraz posługiwały się nazwami narzędzi ogrodniczych.  Zmagania  dzieci  docenione  zostały  przez  jury.  Nasza  drużyna  zajęła I miejsce. Wywalczyła dyplom, puchar oraz nagrody indywidualne dla każdego dziecka. Podczas  turnieju   został   rozstrzygnięty   Gminny   Konkurs   Plastyczny   pt.   „Wiosna w ogrodzie”.   Wszystkie  dzieci  biorące  w  nim  udział  otrzymały  nagrodę  rzeczową w postaci puzzli.