Marysia, gąski i my
Festyn Rodzinny w „czwórce”
           Mała Marcelinka wpada na scenę i za żadne skarby nie chce zejść. Gdy umierają gąski, pędzi je ratować. Nie daje rady, więc woła tatę, aby jej pomógł...

11 czerwca 2016 roku  odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie IX Festyn Rodzinny, który  otworzył dyrektor szkoły- Pan Jan Karol Kozłowski.  W radosny nastrój wprowadzili nas już na początku uczniowie klas pierwszych i drugich, którzy zaśpiewali wesołe piosenki o rodzinie. Następnie odbyła się premiera przedstawienia teatralnego  „O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Wystąpili w niej rodzice, pracownicy szkoły  oraz uczniowie.  Było pięknie, zwiewnie, powabnie i... realistycznie,  skoro na pomoc  Marysi i gąskom ruszyli mali widzowie.
          Podczas naszej imprezy wszyscy gorąco wspieraliśmy Kacperka, który chce pobić rekord Guinnessa. Chłopiec zbiera przedmioty z wizerunkiem lwa. Aby pomóc spełnić jego marzenie, zaprosiliśmy Pana Piotra Matusiaka, który wyczarował specjalnie dla niego okazałego lwa z drewna. Wyrzeźbiony piłą lew trafi do Kacperkowej kolekcji.
           Gośćmi festynu byli także strażacy. Pan Dominik Rąkowski zaprezentował pokaz udzielania pierwszej pomocy.  Potem  tę  umiejętność   uczniowie  mogli  przećwiczyć na fantomach. Strażacy pokazali wóz strażacki. Niewątpliwą atrakcją były sygnały dźwiękowe  i  strażacki deszcz.
          Na uczestników festynu czekały też inne niespodzianki: teatrzyk baniek mydlanych czy bulowe potyczki rodzinne na „Orliku”. Dużym powodzeniem cieszyło się także malowanie buziek i gry teatralne. Co  chwilę można było natknąć się na zabawnego kotka albo motylka. Wśród uczestników gier  teatralnych wyróżniła się Lenka, która pięknie zagrała babcię. Pogoda nam dopisała, a kiełbaski wszystkim bardzo smakowały.