Klasa I c i I d w łódzkim „Experymentarium”
          16 marca 2016 r. uczniowie klas pierwszych: c i d odwiedzili „Experymentarium” - interaktywne centrum nauki w Łodzi. Poprzez zabawę i obserwację przygotowanych doświadczeń oraz eksponatów nasi pierwszoklasiści uczyli się i poznawali tajniki licznych dziedzin nauki. Zaznajomili się  między innymi z  zasadą działania prądu, możliwościami pozyskiwania prądu ze źródeł odnawialnych, dowiedzieli się, na czym polega siła odśrodkowa oraz jak  działa  ludzki  organizm.  Tak  więc  nie  jest  już  dla  nich  zagadką,  jak działa łódź podwodna czy też to, w jaki sposób powstały góry i oceany. Liczący 6 metrów długości Kosmiczny Tunel pozwolił oderwać się od grawitacji, gra świateł i dźwięków sprawiły, że  dzieci poczuły się przeniesione w inny świat, a pokazy Profesora Einsteina przybliżyły  im   bardzo   ciekawy   i  „wybuchowy”  świat  chemii.  Dużo  frajdy  i  uśmiechów na buziach pierwszaków  wywołało  również  poznanie   trików  z  dziedziny  iluzji  oraz  magii. Po   zakończeniu   zwiedzania   nasi   pierwszoklasiści   bardzo  zmęczeni   wrócili  do  domu z bagażem pełnym wiedzy.