Dni Ziemi 2016
          W tym roku obchody Dni Ziemi w naszej szkole przebiegały pod hasłem „Człowiek i środowisko”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o formach ochrony przyrody w Polsce oraz zasadach obowiązujących podczas segregowania odpadów. Dużym zainteresowaniem naszych wychowanków cieszyły się projekcje filmów z serii „Poradnik przyrodnika”. W trakcie projektu odbyły się konkursy wiedzy ekologiczno - przyrodniczej i plastyczne.
          Podczas akademii podsumowującej projekt dyrektor szkoły - Jan Karol Kozłowski wręczył nagrody zwycięzcom konkursów. Uczestnicy podsumowania mogli również obejrzeć przedstawienie pt. „Światło w ciemności” przygotowane  przez  grupę teatralną.
          Obchody  Dni  Ziemi  odbyły  się  w ramach programu ekologiczno - przyrodniczego „Świat wokół nas” realizowanego we współpracy z  WFOŚiGW w   Łodzi   oraz   Dni   Ziemi   organizowanych    przez    Starostwo  Powiatowe w Bełchatowie.

Wyniki konkursów - zobacz