CZAS PODZIEKOWAŃ
w naszej szkole
Niech się staną jawą
Wasze piękne sny...
          14 października 2015 roku odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością szanowni goście: zastępca burmistrza Zelowa - Pani Agnieszka Mysłowska, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Zelowie - Ksiądz Prałat Jacek Ambroszczyk, proboszcz Parafii Ewangelicko - Reformowanej - Ksiądz Tomasz Pieczko, przewodniczący Rady Rodziców - Pan Dominik Szajbler oraz emerytowani nauczyciele. Na wstępie dyrektor szkoły - Pan Jan Karol Kozłowski wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym przedstawił genezę święta oraz podziękował nauczycielom i innym pracownikom szkoły za zaangażowanie, kreatywność i pomysły, które sprawiają, że szkoła jest miejscem wyjątkowym, gdzie wszyscy czują się dobrze. Nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej z rąk dyrektora szkoły odebrały Panie: Iwona Bednarek, Maria Gilska, Anna Krajda, Izabela Król, Jadwiga Marks, Krystyna Mikołajczak, Teresa Nowakowska, Maria Poborska, Grażyna Stachowiak, Ewa Śpiewak i Mariola Turczyńska.
          Następnie głos zabrali goście, od których usłyszeliśmy wiele ciepłych słów dotyczących trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczycieli. Uroczystość zakończył program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki oraz zabawne scenki z życia szkoły.
          Po części oficjalnej zebrani spotkali się w szkolnej stołówce, gdzie w serdecznej atmosferze wspominano dawne i współczesne wydarzenia z życia polskiej szkoły.
          Po południu natomiast w Domu Kultury w Zelowie odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej.  Podczas tej uroczystości nagrody Burmistrza za szczególne osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze otrzymali: Pani Ewa Siedziako i Pan Cezary Kuligowski. W programie uroczystości znalazło się m.in. przedstawienie teatralne „Kot w Butach”, w którym zaprezentowali się pracownicy SP 4 i rodzice naszych  uczniów. Wartka akcja, świetna gra aktorów, zabawne sytuacje i piękne kostiumy sprawiły, że przedstawienie bardzo się podobało.