BY CHOINKA ZALŚNIŁA BLASKIEM
Z wizytą w Dąbrowie Rusieckiej
          Piękna,   czternastoletnia  tradycja  przedświątecznych  wizyt  w  Domu  Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej...  Z niezmiennym harmonogramem: przyjeżdżamy z paczkami, przedstawieniem teatralnym i... cynamonowym ciastem. Kiedyś ustawialiśmy krzesełka
dla widzów... Teraz widownia jest już przygotowana. W stołówce czeka pięknie przystrojony stół i wigilijne potrawy. Nastrój świątecznego oczekiwania. Wreszcie Pani dyrektor Lidia Szymańska wita gości, którzy zaszczycili swoją obecnością uroczystą Wigilię. Dziękuje za serce okazane jej wychowankom. Płyną świąteczne życzenia od gospodarzy i gości. Po zaprezentowaniu przedstawienia „Wesoła bajka” dalszy ciąg uroczystości przy wigilijnym stole. Potem wspólne zabawy i rozmowy w pokojach  dzieci.
          Jest wieczór 17 grudnia 2015 roku. Uczniowie „czwórki” po raz czternasty odwiedzili wychowanków Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej.