ENGLISH DAY 2016
          Tradycyjnie już kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Angielski”, który w tym roku odbył się 20 maja. Podczas zajęć języka angielskiego dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I - III rozwiązywali zadania słownikowe mające na celu wzbogacenie słownictwa, doskonalenie umiejętności językowych oraz utrwalenie i poszerzenie wiedzy o Zjednoczonym Królestwie. Z kolei uczniowie klas IV - VI przygotowywali plakaty dotyczące Zjednoczonego Królestwa, które następnie można było oglądać na korytarzach szkoły.
          W trakcie
Dnia Angielskiego” ogłoszone zostały wyniki XIII Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii Znam ten kraj”. W tym roku wzięło w nim udział 30 uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych. Uczestnicy konkursu, wzorem lat wcześniejszych, rozwiązywali test zawierający pytania dotyczące kultury i tradycji kraju na wyspach”. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali:

1. miejsce - Wojciech Janson kl. V a
2. miejsce - Julia Strzelczyk kl. VI a
3. miejsce - Natalia Filipek kl. VI a

Podsumowany został również Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas czwartych. Nagrody i dyplomy otrzymali:

1. miejsce - Weronika Okoniak i Marta Pejga kl. IV a
2. miejsce - Weronika Jończyk i Julia Ścieszko kl. IV b
3. miejsce - Filip Maciejewski i Kacper Makowski kl. IV a
                    Emilia Błoch i Wiktoria Zaremba kl. IV b

Dużym zainteresowaniem społeczności szkolnej cieszyło się stoisko z pamiątkami z Wielkiej Brytanii
British souvenirs”.
          Podsumowaniem
Dnia Angielskiego” był VII Szkolny Przegląd Piosenki Anglojęzycznej, którego uroczystego otwarcia dokonał dyrektor szkoły - Pan Jan Karol Kozłowski. W przeglądzie wzięli udział uczniowie klas III - VI. Wykonawcy zaprezentowali utwory w języku angielskim. Aplauz oraz spontaniczna reakcja publiczności świadczą o atrakcyjności tegorocznego przeglądu.
          Koordynatorami majowej uroczystości były nauczycielki języka angielskiego: Iwona Bednarek i Katarzyna Karbowniczak.