„Bezpieczny Przedszkolak”
          25 listopada 2015 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w IX Gminnym Konkursie Wiedzy dla Przedszkolaków „Bezpieczny przedszkolak” organizowanym przez Przedszkole Samorządowe nr 1 w Zelowie. Celem  konkursu było nabywanie wiedzy i umiejętności w zakresie odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach oraz kształtowanie pożądanych postaw dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci wykazały się bardzo dużą znajomością wiedzy o ruchu drogowym. Znały skład podstawowego wyposażenia apteczki, potrafiły udzielić poprawnych odpowiedzi na wybrane losowo pytania, rozwiązywać zagadki. Wykazały się także znajomością  numerów alarmowych i wiedziały, kiedy można z nich skorzystać.   Wszystkie   zadania   wykonywały   szybko   i    perfekcyjnie,    zdobywając I miejsce. Na zakończenie konkursu Burmistrz Zelowa - pani Urszula Świerczyńska wręczyła dyplomy i upominki drużynom, a poszczególni zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.