XIV Bal Integracyjny
          Jak tworzyć dobre tradycje szkoły? Potrzebny jest pomysł. Sprawdzony pomysł. I systematyczne, długofalowe, wymagające wytrwałości działania. Tak w skrócie można powiedzieć o projekcie realizowanym w naszej szkole od czternastu lat- Balu Integracyjnym.

Dnia 20 maja 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie odbył się XIV Bal Integracyjny. Uczestniczyli w nim wychowankowie i wychowawcy z Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej, członkowie zelowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, opiekunowie, wolontariusze i dzieci ze świetlicy środowiskowej „Stokrotka” (działającej przy SPON i przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie) oraz uczniowie i nauczyciele z „czwórki” wraz z dyrektorem- Panem Janem Karolem Kozłowskim. Na uroczystość przybył Pan Dariusz Kaczmarek- radny Rady Miejskiej w Zelowie i prezes SPON oraz Pan Dominik Szajbler- przewodniczący Rady Rodziców. W programie artystycznym  wystąpili laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego „Podaj dłoń” oraz uczennice klasy V b, które zaśpiewały piosenkę w języku angielskim.
           Podczas spotkania  przekazano gościom z Dąbrowy Rusieckiej przybory szkolne zebrane podczas majowej akcji przeprowadzonej w szkole.
           Po części oficjalnej odbył się poczęstunek. Tradycyjnie podejmowaliśmy gości bigosem oraz domowymi ciastami. Następnie rozpoczęła się zabawa integracyjna, pląsy i gry, które wprowadziły uczestników balu w radosny nastrój.
           Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze. Motywem przewodnim dekoracji były polne maki- symbol zapomnienia, snu, ale także marzenia. A mottem XIV Balu Integracyjnego uczyniliśmy słowa ks. Jana Twardowskiego: „Nasze, dobre życzliwe myśli mogą leczyć.” Prosty, jasny przekaz, który warto zachować w pamięci.