„Alfik Matematyczny”
          25   listopada  2015  r.   uczniowie  naszej  szkoły  po  raz  czwarty  wzięli  udział w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Matematyczny”. Chęć uczestnictwa w tym konkursie zgłosiło 29 uczniów z klas IV,  V  i  VI.  Mieli  oni  do  rozwiązania  30  zadań  w  ciągu 75 minut. Należy zaznaczyć, że zadania były dość nietypowe, ale bardzo ciekawe.

1 lutego 2016 r. zostały rozdane dyplomy i nagrody dla uczestników konkursu. Najlepszy wynik w szkole uzyskała uczennica kl. IV b Weronika Jończyk, drugi wynik uzyskał Bartosz Pospiszył,  uczeń kl. V a,  a trzeci  Julia Strzelczyk,  uczennica kl. VI a. Wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy uznania, a pozostali dyplomy uczestnictwa w konkursie oraz drobne upominki.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom.

Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Barbara Klewin i Jadwiga Marks